Commissie van toezicht

Op 2 februari 2010 heeft de Eerste Kamer ingestemd met het wetsvoorstel ‘Goed onderwijs, goed bestuur’. Dit voorstel was al eerder geaccordeerd door de Tweede Kamer, zodat de wet hiermee was aangenomen. Hiermee zijn de eisen aangaande goed bestuur en de scheiding van bestuur en toezicht vanaf 1 augustus 2011 wettelijk verplicht voor de gehele onderwijssector.

Voor de vormgeving van de scheiding van bestuur en toezicht zijn een aantal kaders en uitgangspunten geformuleerd. Deze zijn afgeleid uit de bovenstaande wet, de door de PO-raad opgestelde Code goed bestuur en diverse gezaghebbende rapporten.

De eerste 5 jaren hebben we een commissie van toezicht gehad vanuit de leden. Sinds juni 2016 is besloten om te gaan voor het model waarin de directeur een groot mandaat krijgt om te kunnen functioneren en het bestuur meer een toezichthoudende taak krijgt.